Neden Bakır Bardak

Neden Bakır Bardak

Hayal edelim. Aylardan ağustos, bir cumartesi sabahı evinizde kuş sesleri eşliğinde uyanıyorsunuz ki bu ne sıcak! Hava 30 dereceye dayanmış, ter içinde kalmışsınız. Bütün planlarınızı iptal edip günü evde keyif yaparak geçirmeyi tercih etmişsiniz. En sevdiğiniz kahvenizi, en sevdiğiniz bakır bardağınızda içerek güne başlamış, günün geri kalanında ise tek planınız klimanın tatlı esintisinde kanepeye uzanıp o asla zaman bulamadığınız diziyi izlemek olmuş. Bütün işlerinizi bir kenara bırakıp bütün gün keyif yaptığınız, kitap okuduğunuz bir günün sonunda akşam yemeğinde kendinizi hamburgerle ödüllendirmeye karar vermişsiniz. Tabii ki birasız hamburger olmaz, değil mi? Bakır bira bardağınızı önceden soğuttuğunuz için kendinizle gurur duymuşsunuz çünkü bugün aldığınız en doğru karar buydu.

 

Şimdi sizi birayı bakır bardaktan içmenin verdiği zevkle yalnız bırakalım. 

 

Peki,

 

Neden Bakır?

 

Bakır, vücudumuz bakırı kendisi üretemediği için dışarıdan temas yoluyla da olsa alınması gereken ve inanılmaz faydaları olan bir elementtir. 

 

  1. Ciltteki akne ve kusurları onarmaya yardımcı olur. Bakır, melanin maddesinin oluşmasını sağlar ve bu madde vücudu koruyup ciltteki kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur. 
  2. Enerji üretimini artırır. Uyuşuk ve yorgun hissettiğimizde, vücudumuzdaki adenin trifosfatın eksikliğini, bunun üretimine yardımcı olan bakır sağlar. Bakır bardaktan kullanmak sizi daha dinç ve enerjik hissettirecektir. 
  3. Bağışıklığı güçlendirir. Bakırın bakterileri öldürme özelliği yüzyıllardır biliniyor, aynı zamanda vücudun enfeksiyonlara karşı kendini savunmasına destek olur. 
Etiketler: bakır, bakırın faydaları
Nisan 29, 2020
Listeye dön